Jak voní čísla POPÁTÉ 2018

 Dobrý večer, Lvíčata,

stává se vám, že večer nemůžete usnout a počítáte ovečky, které jdou po lávce? Objevila jsem skvělou matematickou hru, kterou můžete hrát i před spaním. Hra se jmenuje Albert's insomnia (Albertova nespavost) a vymyslel ji Richard Buchner. Hru je možné objednat přes internet, ale pro domácí účely se dá vyrobit i vlastními silami. Všechny potřebné informace jsou tady http://albertsinsomnia.com/alberts-insomnia/.
 
Zítra si hru společně zahrajeme a budeme ji na chvíli říkat Nespavost Lvíčat. Na začátku se vyberou
dvě skupiny čísel, matematické operace a družstva. Základní pravidla jsou taková, že čísla ze druhé skupiny se musí počítat pomocí daných matematických operací s čísly z první skupiny.
 
S Architekty budeme mít první skupinu s čísly 1, 2, 3, 4 a druhou skupinu s přirozenými čísly od 1 do 20. Matematické operace budou sčítání, odčítání, násobení a dělení. A začneme se dvěma družstvy. Začne první družstvo, které má vypočítat číslo 1. To může udělat například takto 4 - 3 = 1. Dále pokračuje druhé družstvo, které má vypočítat číslo 2. Například 4 : 2 = 2. Takto se družstva střídají, dokud nedojdou k 20. 
 
Stavaři budou pouze sčítat a odčítat a Technici budou mít v první skupině pouze lichá čísla. Uvidíme, jak nám to půjde.
 
Dobrou noc a těším se na vás, Bára