Jak voní čísla PODRUHÉ 2018

 Dobrý večer, Lvíčata,

první setkání s vámi opět po roce bylo skvělé! Stavaři neměli na co z loňska vzpomínat, proto jsme se hned pustili do objevování vůní. S Architekty i Techniky bylo na co vzpomínat, a tak jsme vzpomínali, nebo opakovali, chcete-li. Měla jsem obrovskou radost z toho, kolik věcí si pamatujete. Nejen že je umíte nějak odříkat, ale že je umíte i vysvětlit. Paráda, gratuluju!

Musím se přiznat, že jsem se minulou hodinu hodně styděla. Bylo 8. března, tedy Mezinárodní den žen, a já jsem vám nepředstavila žádnou matematičku. Technička Bětka mě na to upozornila, když jsme vzpomínali na Pythagora, Pascala a Eulera. Je to chyba, která se dá napravit. Zítra vám představím Emmu Noether, skvělou německou matematičku a fyzičku -- kupříkladu Albert Einstein ji moc chválil. Na obrázku u tohoto blogu ji můžete vidět, jak počítá s Davidem Hilbertem. Ano, s tím majitelem hotelu Nekonečno.

Dívali jste se na dnešní doodle od Google? Neváhejte. Do vyhledávače napište adresu www.google.com a uvidíte doodle, kterým si připomínáme 30. výročí Dne Π (). Z dnešních novin se rovněž můžete dozvědět, že zemřel významný fyzik Stephen Hawking. Čest jeho památce!Dobrou noc a těším se na vás, Bára