Jak voní čísla podruhé

 Dobrý večer, Lvíčata,

už jste v posteli? Oči přivírat nemusíte, ale zkuste si vzpomenout, o čem jsme si povídali minulý týden. Pokud si nemůžete vzpomenout, tak se nic neděje, budeme vzpomínat společně. První, na co si vzpomenu, je oslava svátku matematické konstanty Pí. To byla jízda! K Pí se určitě jěště vrátíme. Než se tak stane, tak zkuste popřemýšlet, jak byste změřili obvod kruhu. Co nejpřesněji, prosím ...

Protože mám mezi vámi celé dvě třídy nových kamarádů, tedy celé dvě třídy nových jmen, tak jsem si z vašich fotek a jmenovek udělala pexeso a hraju a hraju a hraju. Myslím, že už vás umím:-) Pexeso jsem vytvořila pomocí aplikace EDURING, se kterou můžete procvičovat rovnice o jedné neznámé, poslouchat Adele nebo dělat jiné supr věci.

Zítra začneme putování s matematikou. Dobře se vyspěte, protože to bude docela fuška. Musíme totiž doputovat až do roku 30000 před naším letopočtem. A pozor, půjdeme pěšky, ufff. Architekti už mají tohle putování za sebou, proto budeme opakovat co a koho jsme při našem putování potkali a zastavíme se u magických čtverců.

Dobrou noc a těším se na vás, Bára